środa, 24 styczeń 2018 14:34

Słowo wśród nas nr 2/2018 r.

NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 2 2018 r. NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 2 2018 r. Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 2 2018 r.

Kup To Czasopismo

Tytuł: Słowo wśród nas nr 2 2018 r.
Częstotliwość wydawania: 
miesięcznik
ISSN:  
0867-7573 
Format: 140 x 205 mm
Rok wydania: 2017

Opis

W lutowym numerze „Słowa wśród nas" chcieliśmy zwrócić uwagę na osobę Boga - naszego Ojca w niebie. O ile Syn Boży jest nam bliski – stał się człowiekiem podobnym do nas we wszystkim oprócz grzechu, chodził po ziemi jak my, o tyle Bóg Ojciec wielu jawi się jako odległy Stwórca i surowy Sędzia. Tymczasem jest On, jak objawił to Jezus, naszym miłosiernym, kochającym Ojcem. W czterech kolejnych artykułach piszemy właśnie o tym, sięgając także do jedynych uznanych przez Kościół objawień prywatnych Boga Ojca, jakich doznała w 1932 roku prosta włoska zakonnica s. Eugenia Ravasio. Bóg pragnie bliskości z każdym z nas, chce byśmy Go poznali, kochali, czcili. Warto również poznać niełatwe dzieje s. Eugenii i jej wierność temu, co usłyszała od Ojca, które opisujemy w jednym z artykułów.

W Magazynie znajduje się artykuł „Weronika i Mandylion" poświęcony tym dwóm typom wizerunków, ich historii i znaczeniu. Ponadto poruszające świadectwo człowieka, który po latach przyznał się do morderstwa.

W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, omówienie polecanej przez nas lektury – tym razem jest to zbiór świadectw muzułmanów nawróconych na chrześcijaństwo pod tytułem „Nawróceni z islamu" oraz krzyżówkę.

„Słowo wśród nas" ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej

 

 

Promic

PROMIC Sp. z o.o. Oddział w Warszawie
ul. św. Bonifacego 9/1, 02-914 Warszawa

Sekretariat: tel. 22 642 50 82  Dział handl.: tel. 22 651 90 54 

www.wydawnictwo.pl