czwartek, 05 maj 2016 14:46

Armenia. Między rajem a piekłem

NowoWydane - Wydawnictwo AA - Armenia. Między rajem a piekłem - Grzegorz Górny NowoWydane - Wydawnictwo AA - Armenia. Między rajem a piekłem - Grzegorz Górny Wydawnictwo AA - Armenia. Między rajem a piekłem- Grzegorz Górny

Opis

24 kwietnia 2015 roku to dla Armenii bardzo ważna data. Dokładnie 100 lat wcześniej doszło do pierwszego ludobójstwa w XX wieku – rzezi Ormian w imperium osmańskim. Wydarzenia sprzed stu lat nadal budzą wiele emocji, tym bardziej że władze tureckie do dziś negują fakt tej zbrodni. Książka ukazuje się w przededniu setnej rocznicy ludobójstwa i przypomina o wydarzeniach, do których doszło w 1915 roku.

Jednak historia Armenii to nie tylko potworne ludobójstwo. Tak jak nie można patrzeć na Żydów jedynie przez pryzmat Holocaustu, tak nie można spoglądać na Ormian tylko z perspektywy rzezi sprzed stu lat. Jest to jeden z najstarszych narodów na świecie, istniejący już w czasach antycznych. Armenia była pierwszym na świecie państwem, które przyjęło oficjalnie chrześcijaństwo! Miało to miejsce w 301 roku.

Niniejsza książka zawiera szereg tekstów, które lepiej pozwolą zrozumieć zarówno historię, jak i współczesność Armenii. Wśród nich m.in. relacje reporterskie oraz szkic o wielowiekowych dziejach diaspory ormiańskiej na ziemiach polskich. Znajdziemy tu również odpowiedź na pytanie, dlaczego obecna Armenia jest prorosyjska.

Więcej

Grzegorz Górny – reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (w latach 1994-2005 i 2007-2012). Współautor i producent kilku cykli telewizyjnych. W latach 2005-2006 redaktor naczelny tygodnika „Ozon”. Autor kilkunastu książek, m.in. zbiorów esejów Demon Południa i Anioł Północy oraz reportaży ilustrowanych Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych i Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych. Laureat wielu nagród dziennikarskich, filmowych i książkowych (m.in. Grand Press, Feniks i nagroda SDP im. J. Zieleńskiego). Odznaczony przez prezydenta Węgier Rycerskim Krzyżem Zasługi oraz uhonorowany Medalem Europejskim węgierskiej Wszechnicy Wolnych Mediów. Obecnie redaktor naczelny miesięcznika „Fronda”, publicysta tygodnika „W Sieci” i stały felietonista słowackiego tygodnika „Tyžden”.

ISBN: 978-83-7864-948-9

Format: 140 x 200 mm
Objętość: 128 stron
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Armenia. Między rajem a piekłem, Grzegorz Górny, historia, zdrowie, nowości książkowe, tania książka, Wydawnictwo AA, księgarnia internetowa religijna.pl, Klub Książki Katolickiej, nowo wydane, www.nowowydane.pl

Wydawnictwo AA

Andrzej Mardyła, Hanna Mardyła
ul. Swoboda 4, 30-332 Kraków
Tel. 12 292 68 69, 12 292 09 05, kom. 695 994 193

 

www.religijna.pl