środa, 18 październik 2017 09:35

Tęskniąc w obie strony

NowoWydane - Białe Pióro - Tęskniąc w obie strony - Magdalena Ludwiczak NowoWydane - Białe Pióro - Tęskniąc w obie strony - Magdalena Ludwiczak Białe Pióro - Tęskniąc w obie strony - Magdalena Ludwiczak

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-70-4
Objętość: 257
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

Anna jest poznanianką. Po ukończeniu studiów medycznych poszukuje swojej drogi zarówno tej zawodowej jak i uczuciowej. Jako pełnoletnia osoba, dowiaduje się, że jej matka jest córką oficera SS, zastrzelonego pod koniec wojny podczas akcji. Alexander Langer był oficerem, który podczas wojny zajmował się katalogowaniem i grabieżą polskich dzieł sztuki. By przywrócić równowagę wyjeżdża na misję medyczną do Algierii. W czasach komunistycznej Polski, gdzie swobodne podróżowanie było niemożliwe, ona wyrywa się do Afryki. Poznaje nowych ludzi, ich zwyczaje oraz kandydata na nowy związek. O poprzednim próbuje zapomnieć. Po trzech latach wraca do Polski.  Wdaje się w romans, który burzy jej spokój i powoduje wyrzuty sumienia. Postanawia szybko skończyć tę farsę. Leczy rany w nowym związku z Markiem, zastępcą dyrektora szpitala. Człowiekiem nieskazitelnym, uczciwym i uroczym. Szybko zostaje jego żoną i matką dwójki dzieci. Życie Anny zyskuje stabilizacją, lecz pozbawione jest uniesień. Takie jednak jej odpowiadało. Mąż był partnerem, a algierska Aje przyjaciółką na zawsze, dzięki systematycznie płynącej z dalekiego świata korespondencji.

Inspirowana autentycznymi zdarzeniami książka rysuje nam fikcyjną rodzinę Bonieckich, której dzieje są dramatyczne, a zarazem charakterystyczne  nie tylko dla Polaków, ale też Europejczyków.

Splecione losy bohaterów najnowszej książki Magdaleny Ludwiczak opisują nam czasy wojny oraz trudne lata powojenne, kiedy pozornie wszystko wracało do normy. Autorka dotyka także wątków związanych ze sztuką, poszukując wraz z bohaterką zagrabionego podczas wojny dzieła. Powieść tę czyta się z zapartym tchem utożsamiając się z jej bohaterami. Każdy z nas znajdzie w niej ułamek swojej własnej, narodowej historii.

Kinga Rypińska, malarka/ilustratorka, Australia

„Tęskniąc w obie strony” wzrusza głębią podjętych tematów, porusza emocjonalną struną wrażliwości, ale przede wszystkim zmusza do refleksji nad kadrami bliskich nam obrazów. Autorka zręcznie wplotła w fabułę ciepło i tragedię arabskich kobiet oraz klimat tamtejszych obrzędów, życia codziennego, mentalności. A całość rozgrywa się na tle wielkich przemian gospodarczych i społecznych polskiej rzeczywistości.

Wyrazista, pełna wzlotów i upadków, jak to w życiu.

Polecam!

Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

 

Białe Pióro

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
ul. Gajkowicza 5/63, 03-562 Warszawa
tel.  794-961-661

www.wydawnictwobialepioro.pl

Publikacje powiązane

Więcej w tej kategorii: « Odgrodzeni Bez wytchnienia »